Jobs SA

PL

PLENGE

Życie i praca w Holandii

Znaleziono 519 ofert pracy

Jeśli oferty pracy nie spełniają Twoich oczekiwań zmień słowa kluczowe lub lokalizację

praca za granicą X praca austria, X

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Lokalizacja
  • Forma zatrudnienia
  • Wynagrodzenie
  • Poziom stanowiska
  • Oferty z okresu

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Praca w Austrii

1 maja 2011 Austria otworzyła się po długim okresie przejściowym na obcokrajowców z pozostałych krajów Unii Europejskiej. Mimo jednego z najniższych wskaźników bezrobocia (6,6%, Eurostat 2014) i stosunkowo niewielkiego rynku zatrudnienia kraj oferuje liczne oferty pracy. Austria wciąż jest jednak kierunek mało popularnym wśród migrantów zarobkowych (w połowie 2011 roku zatrudnionych było tam około 23000 Polaków i Polek). Sytuacja jest nietypowa, ponieważ praca w Austrii należy do wysoko opłacanych i skierowana jest nie tylko do pracowników sezonowych, ale też (przede wszystkim) do specjalistów.

...czytaj dalej

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

praca za granicą, praca austria,

Podałeś nieprawidłowy adres email!

Szkolenia.com - Wszystkie szkolenia w jednym miejscu
 

Przyczyn słabego poziomu migracji jest kilka. Tą, na którą wskazują eksperci w pierwszej kolejności, jest 'egzotyczność' Austrii - o kraju i lokalnym rynku pracy wciąż mało wiemy i jeśli już wybieramy ten kierunek podróży, wolimy szukać szczęścia w bliższych nam Niemczech. Problemem może być też bariera językowa; mimo że językiem urzędowym jest niemiecki, lokalne gwary mogą stanowić trudność dla osób, które porozumiewają się tym językiem w kontaktach z naszymi sąsiadami zza zachodniej granicy.

 

Wśród ofert pracy w roku 2017 dla obcokrajowców dominować będą branże: przemysł, zdrowie / uroda / rekreacja, hotelarstwo / gastronomia / turystyka czy budownictwo (tutaj najszybciej zatrudnienie znajdą dekarze, hydraulicy, malarze, monterzy okien, operatorzy CNC, stolarze oraz ślusarze). Austria kusi nie tylko wysokimi pensjami, ale też stabilnym zatrudnieniem i rozbudowanym systemem pomocy dla bezrobotnych.