Jobs SA

PL

PLENGE

Życie i praca w Holandii

Znaleziono 794 ofert pracy

Jeśli oferty pracy nie spełniają Twoich oczekiwań zmień słowa kluczowe lub lokalizację

praca za granicą X praca szwajcaria, X

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Lokalizacja
  • Forma zatrudnienia
  • Wynagrodzenie
  • Poziom stanowiska
  • Oferty z okresu

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Praca w Szwajcarii

Od kilku lat stopa bezrobocia w Szwajcarii nie przekracza 4%, chociaż warto dodać, że aż połowa (ok. 80 000) bezrobotnych to osoby z obcych krajów, a duże większe bezrobocie dotyka mężczyzn niż kobiety. Najniższe bezrobocie na początku 2016 roku było notowane w Uri (1,4%), Appenzell Innerrhoden (1,4%), Nidwalden (1,3%) i Obwalden (1,1%).  Szwajcaria nie jest członkiem Unii Europejskiej, jej rządy respektują większość rozporządzeń unijnych (również dotyczących prawa pracy). Maksymalny czas pracy (w zależności od stanowiska) wynosi od 45 do 50 godzin, jednak średnio Szwajcarzy pracują zaledwie 41,8 godziny. Wysokie zarobki (nawet czterokrotnie wyższe niż w Polsce) kuszą pracowników z kraju nad Wisłą, jednak ze względu na wysokie koszty utrzymania rzadko decydują się oni na stały pobyt. Sytuację utrudnia prawo nieruchomościowe, zgodnie z którym zgodę na zakup mieszkania przez obcokrajowca musi wydać gmina.

...czytaj dalej

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

praca za granicą, praca szwajcaria,

Podałeś nieprawidłowy adres email!

Irlandia kusi widokami i ofertami pracy!

Global Trial Leader

Only Medics Recruitment Ltd

Switzerland

23.06.2017

Dodaj do ulubionych

 

Praca w Szwajcarii w latach 2016/2017 to przede wszystkim praca sezonowa I tymczasowa. Oferty zatrudnienia skierowane do opiekunów i opiekunek osób starszych nigdy się nie kończą. Podobnie jest w branżach: rolnictwo oraz hotelarstwo / gastronomia / turystyka. Najbardziej atrakcyjnym dla turystów okresem w Szwajcarii jest zima, gdy ośrodki narciarskie, kurorty i restauracje pękają w szwach, czego efektem są liczne oferty pracy. Szwajcaria oferuje jednak również zatrudnienie dla pracowników fizycznych, lekarzy, pielęgniarek oraz specjalistów z takich gałęzi jak: ekonomia / finanse czy budownictwo.