PLENGE

Praca, Niemcy, praca-za-granica

Specjalista ds. monitorowania i windykacji należności

KFE Holding

Firma KFE Holding sp. z o.o. koncentruje swoje działania na pośrednictwie w zawieraniu kontraktów budowlanych w Unii Europejskiej.  W ramach projektu KomFort - Building in Europe  - pomagamy polskim firmom w eksporcie usług do krajów Unii Europejskiej.

Miejsce pracy: Rzeszów (podkarpackie) Numer referencyjny: jobs.pl

Opis stanowiska:

W związku z dynamicznym rozwojem firmy KFE Holding poszukuje osoby na stanowisko Specjalista ds. monitorowania i windykacji należności. Do podstawowych zadań będzie należało:

WERYFIKACJA FIRM:

  • Skuteczne przeszukiwanie baz danych w celu ustalenia niezbędnych informacji dotyczących dłużników/klientów,
  • Analiza sytuacji finansowej i formalno-prawnej partnerów firmy przed zawarciem umowy jak i w trakcie,
  • Monitorowanie firm na bieżąco - kwartalnie.

2.  WINDYKACJA MIĘKKA WEWNĘTRZNA:

  • współpraca z działem finansowym w zakresie kontroli spływu należności,
  • pilnowanie terminów spłat, stały kontakt z dłużnikami w celu zmobilizowania ich do zapłaty,
  • pilnowanie terminów przedawnienia,
  • określenie etapów windykacji,
  • negocjowanie warunków spłaty - przygotowywanie dokumentów, uzgodnienia z klientami, maile + telefony, naliczanie odsetek.

WSPÓŁPRACA Z KANCELARIA PRAWNĄ:

  • wstępne kwalifikowaniu wierzytelności do ściagalnosci według wspólnie ustalonych kryteriów ;
  • zbieranie dokumentacji od klienta (faktury, przypomnienia, umowy, kontekst...)
  • przygotowywanie standardowych wezwań do zapłaty na bazie modelu ;
  • podliczanie i ustalanie odsetek;
  • przygotowywaniu uproszczonych pism sądowych;
  • monitorowanie dla każdego klienta etapów procedury windykacyjnej (terminy) ;
  • pierwszy kontakt z klientem i podstawowe wyjaśniania (telefon frontline dla klienta) ;
  • zarządzanie kontaktem z kancelarią na życzenie klientów.

Wymagania:

WYMAGANIA:

  • Znajomość procesów windykacyjnych i zagadnień prawnych związanych z odzyskiwaniem należności na drodze prawnej
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: prawo, administracja)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w dziedzinie windykacji
  • Znajomość języka francuskiego na poziomie B1

Oferujemy:

  • Pracę w firmie o ugruntowanej i stabilnej pozycji na rynku
  • Przyjazną atmosferę w pracy
  • Współpracę z młodym i międzynarodowym zespołem
  • Możliwość doskonalenia zawodowego
  • Wynagrodzenie: 2 774,66 PLN przez okres próbny