Jobs SA

PL

PLENGE

Luksemburg - praca za granicą

Znaleziono 87 ofert pracy.

LuksemburgX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Luksemburg, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Praca w Luksemburgu

Luksemburg to kraj o najwyższym dochodzie na mieszkańca w całej Unii Europejskiej. Bardzo dobre standardy zatrudnienia i wysokie stawki (najwyższe w całej Unii Europejskiej) przyciągają rzesze chętnych do pracy z całego świata. Jednak konkurencja na luksemburskim rynku zatrudnienia jest niezwykle duża, ze względu na ilość chętnych i niewielkie rozmiary kraju, który nie może pozwolić sobie na przyjęcie tak ogromnej ilości przybyszów. Dzień pracy trwa tutaj 8 (maksymalnie 10) godzin, natomiast najwyższa dopuszczalna liczba nadgodzin to 2 h dziennie.

Przeciętne miesięczne zarobki w Luksemburgu to w przeliczeniu na złotówki około 18 500 PLN. Minimalna stawka dla pracowników niewykwalifikowanych w 2014 roku wynosiła 1923 EUR, a wykwalifikowanych 2300 EUR. Ceny podstawowych artykułów i usług są jednak prawie dwukrotnie wyższe niż w Polsce. Nic dziwnego, że polskich pracowników przyciągają głównie wysokopłatne oferty pracy w latach 2016/2017. Luksemburg to świetne miejsce dla lekarzy i specjalistów z sektorów: ekonomia / finanse oraz budownictwo. Eksperci w zakresie prawa i finansów mają dużą szansę na znalezienie pracy w instytucjach unijnych. Dla pracodawców dużą rolę odgrywają zarówno doświadczenie zawodowe oraz znajomość branży jak i wykształcenie (niewielkie jednak w przypadku ofert dotyczących zatrudnienia w charakterze opiekunki osób starszych czy w ogrodnictwie). Pracę mogą podjąć już osoby, które ukończyły 15 rok życia i otrzymały pisemną zgodę rodziców. Mogą one liczyć na 75% (15-16 lat) lub 80% (17 lat) minimalnego wynagrodzenia. Praca w Luksemburgu na okres dłuższy niż 3 miesiące wymaga od Polaków posiadania stałego meldunku.