Jobs SA

PL

PLENGE

Austria - praca za granicą

Znaleziono 266 ofert pracy.

AustriaX

Oferty polecane

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Austria, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Praca w Austrii

1 maja 2011 Austria otworzyła się po długim okresie przejściowym na obcokrajowców z pozostałych krajów Unii Europejskiej. Mimo jednego z najniższych wskaźników bezrobocia (6,6%, Eurostat 2014) i stosunkowo niewielkiego rynku zatrudnienia kraj oferuje liczne oferty pracy. Austria to jednak wciąż mało popularny kierunek wśród migrantów zarobkowych (w połowie 2011 roku zatrudnionych było tam około 23000 Polaków i Polek). Sytuacja jest nietypowa, ponieważ praca w Austrii należy do wysoko opłacanych i skierowana jest nie tylko do pracowników sezonowych, ale też (przede wszystkim) do specjalistów.

 

Austriacki rynek pracy

Najnowsze dane dotyczące austriackiego rynku pracy są dobre. Prognozy na 2018 r. zakładają stabilizację rynku pracy oraz wzrost zatrudnienia. Ogólna sytuacja na rynku pracy uzależniona jest od poziomu napływu imigrantów zarobkowych. W przypadku utrzymania się wysokiego poziomu imigracji, możliwy jest wzrost bezrobocia pomimo wzrostu popytu na pracę. 

 

Dla Polaków Austria nie jest kluczowym krajem z punktu widzenia imigracji zarobkowej. Przyczyn słabego poziomu migracji jest kilka. Polacy zdecydowanie częściej migrują do sąsiadujących Niemiec. Problemem może być też bariera językowa; mimo że językiem urzędowym jest niemiecki, lokalne gwary mogą stanowić trudność dla osób, które porozumiewają się tym językiem w kontaktach z naszymi sąsiadami zza zachodniej granicy. Ponadto warto także zwrócić uwagę na fakt, iż koszty życia w niektórych austriackich miastach są wyższe niż koszty życia w Niemczech.

 

 Oferty pracy w Austrii

Wśród ofert pracy w roku 2018 dla obcokrajowców dominować będą branże: przemysł, zdrowie / uroda / rekreacja, hotelarstwo / gastronomia / turystyka czy budownictwo (tutaj najszybciej zatrudnienie znajdą dekarze, hydraulicy, malarze, monterzy okien, operatorzy CNC, stolarze oraz ślusarze). Austria kusi nie tylko wysokimi pensjami, ale też stabilnym zatrudnieniem i rozbudowanym systemem pomocy dla bezrobotnych.