Jobs SA

PL

PLENGE

Dania - praca za granicą

Znaleziono 5 ofert pracy.

DaniaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv
 

Praca w Danii

Wyjazdy w celach zarobkowych do Danii stały się szczególnie popularne wśród Polaków po otwarciu tamtejszego rynku pracy w 2009 roku. Zniknęły restrykcyjne zasady obowiązujące nasz kraj przed wstąpieniem do Unii Europejskiej i w czasie tzw. okresu przejściowego - legalna praca w Danii stała się możliwa. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, po 1 maja 2009 roku pracę w Danii znalazło aż 20 tysięcy naszych rodaków, którzy zasilili sektory takie jak budownictwo czy odpowiadający na typowo fizyczne oferty pracy. Dania zapewniała również stanowiska dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów z sektorów takich jak inżynieria i ochrona zdrowia. Pracę w Danii znalazły pielęgniarki, lekarze oraz specjaliści z innych branż - szczególnie cenni dla tamtejszego rynku zatrudnienia.

 

Oferty pracy w Danii

Obecnie praca w Danii obejmuje nie tylko sezonowe wyjazdy do gospodarstw rolnych lub pomocy w ogrodnictwie (szklarnie, sortownie) oraz leśnictwie (szkółki leśne). Dużo propozycji znajdą również przedstawiciele branży budowlanej - specjaliści hydraulicy, dekarze, operatorzy CNC, dla których przygotowano dobrze płatne oferty pracy w 2018 r. Dania to kraj, w którym cenione są osoby władające biegle językiem angielskim, ale można również znaleźć stanowiska, na których nie jest wymagana znajomość języka obcego.

 

Podejmując pracę w Danii warto pamiętać, że w kraju tym nie obowiązuje jednolity kodeks pracy. Kwestie związane z długością urlopu, wiekiem emerytalnym oraz poziomem wynagrodzenia są ustalane przez Duńską Konfederacją Pracodawców oraz Duńską Federacją Związków Zawodowych.

 

 Kto znajdzie pracę w Danii?

Duże szanse na zatrudnienia w tym kraju mają również osoby posiadające doświadczenie w sektorach hotelarstwo/gastronomia/turystyka oraz obsługa klienta. Duńscy pracodawcy szanują wykształcenie, umiejętności oraz zaangażowanie Polaków. W szczególności polscy kierowcy są cenieni i mogą wybierać najkorzystniejsze oferty pracy - Dania proponuje Polakom szereg dobrze płatnych etatów w branży transport/spedycja/logistyka. Jeżeli szukasz dobrze płatnej pracy w Danii, powinny zainteresować Cię oferty pracy w branży finansowej oraz medycznej.