Jobs SA

PL

PLENGE

Czechy - praca za granicą

Znaleziono 0 ofert pracy.

CzechyX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Brak wyników spełniających zadane kryteria wyszukiwania.

Pamiętaj o filtrach wyszukiwania - możesz je w każdej chwili dodawać i usuwać by dopasować wynik do swoich potrzeb.

 

Praca w Czechach

Stopa bezrobocia w Czechach spadła w ciągu ostatnich lat o około 2% i w pierwszej połowie 2016 roku kształtowała się na poziomie 5,9%. Na początku 2017 r. stopa bezrobocia w Czechach uzyskała rekordowo niski poziom 3,4% i był to najniższy wskaźnik bezrobocia wśród wszystkich krajów UE. Może to oznaczać, że ofert pracy w 2018 będzie przybywać. Czescy pracodawcy wykazują bardzo duże zainteresowanie pracownikami z Polski, ponieważ znalezienie pracownika w Czechach sprawia pracodawcom ogromną trudność. Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że poziom wynagrodzenia pnie się w górę. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach produkcyjnych mogą zarobić zdecydowanie więcej niż w Polsce.

 

Oferty pracy w Czechach

Najwyższe pensje otrzymują, podobnie jak w innych krajach Europy, kierownicy oraz specjaliści. Technicy, pracownicy przemysłu oraz osoby na stanowisku: administracja biurowa znajdują się tuż za nimi, natomiast najniższe zarobki osiągane są w branżach: rolnictwo, prosta praca fizyczna oraz usługi (szczególnie hotelarstwo / gastronomia / turystyka, choć przewyższają pensje wypłacane za tę samą pracę w Polsce). Na większości stanowisk wyższe zarobki otrzymują mężczyźni, chociaż, co ciekawe, ich wynagrodzenia maleją wraz ze stażem pracy (panowie przed 30 rokiem życia zarabiają więcej od tych, którzy ten wiek przekroczyli). Na lepsze zarobki (o około 30%) niż w instytucjach i firmach publicznych mogą liczyć z kolei pracownicy sektora prywatnego, ale najlepszymi pracodawcami pod względem wysokości wypłacanych wynagrodzeń są przedsiębiorstwa o kapitale mieszanym (państwowo-prywatne).

 

Czechy nowym kierunek imigracji polskich pracowników

Ze względu na bliskość naszych południowych sąsiadów, łatwość porozumienia się, lepszą opiekę społeczną i nieco wyższe (w stosunku do lokalnych cen podstawowych artykułów i polskich wynagrodzeń) pensje, praca w Czechach zyskuje coraz to większą popularność wśród Polaków szukających pracy za granicą. Dominują sektory: transport / spedycja / logistyka, sprzedaż, IT oraz finanse / ekonomia. Dobra opinia o naszych pracownikach fizycznych skłania też czeskich przedsiębiorców do poszukiwania w Polsce elektryków, tokarzy, frezerów czy spawaczy. Osoby z dobrą znajomością języka znajdują zatrudnienie w call center i (rzadziej) w marketingu.

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Czechy, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!