Jobs SA

PL

PLENGE

Praca w Holandii, praca na produkcji, produkcja, logistyka, transport, spedycja, praca fizyczna, pracownik fizyczny, Holandia

Praca za granicą - znaleziono 6 ofert pracy

Oferty pracy nie spełniają Twoich oczekiwań? Zmień słowa kluczowe, stanowisko lub kraj.

CzechyX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Czechy, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Praca w Czechach

Stopa bezrobocia w Czechach spadła w ciągu ostatnich lat o około 2% i w pierwszej połowie 2016 roku kształtowała się na poziomie 5,9%. Może to oznaczać, że ofert pracy w latach 2016/2017 będzie przybywać. Najwyższe pensje otrzymują, podobnie jak w innych krajach Europy, kierownicy oraz specjaliści. Technicy, pracownicy przemysłu oraz osoby na stanowisku: administracja biurowa znajdują się tuż za nimi, natomiast najniższe zarobki osiągane są w branżach: rolnictwo, prosta praca fizyczna oraz usługi (szczególnie hotelarstwo / gastronomia / turystyka, choć przewyższają pensje wypłacane za tę samą pracę w Polsce). Na większości stanowisk wyższe zarobki otrzymują mężczyźni, chociaż, co ciekawe, ich wynagrodzenia maleją wraz ze stażem pracy (panowie przed 30 rokiem życia zarabiają więcej od tych, którzy ten wiek przekroczyli). Na lepsze zarobki (o około 30%) niż w instytucjach i firmach publicznych mogą liczyć z kolei pracownicy sektora prywatnego, ale najlepszymi pracodawcami pod względem wysokości wypłacanych wynagrodzeń są przedsiębiorstwa o kapitale mieszanym (państwowo-prywatne).

Ze względu na bliskość naszych południowych sąsiadów, łatwość porozumienia się, lepszą opiekę społeczną i nieco wyższe (w stosunku do lokalnych cen podstawowych artykułów i polskich wynagrodzeń) pensje praca w Czechach to tak częsty kierunek emigracji zarobkowej Polaków. Dominują sektory: transport / spedycja / logistyka, sprzedaż, IT oraz finanse / ekonomia. Dobra opinia o naszych pracownikach fizycznych skłania też czeskich przedsiębiorców do poszukiwania w Polsce elektryków, tokarzy, frezerów czy spawaczy. Osoby z dobrą znajomością języka znajdują zatrudnienie w call center i (rzadziej) w marketingu.