Jobs SA

PL

PLENGE

Wielka Brytania - praca za granicą

Znaleziono 37913 ofert pracy.

Wielka BrytaniaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Wielka Brytania, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Praca w Wielkiej Brytanii

Brytyjski rynek pracy ze względu na atrakcyjny poziom zarobków oraz duże zapotrzebowanie na pracowników to jeden z najatrakcyjniejszych rynków pracy w Europie. Dobra sytuacja gospodarcza w Wielkiej Brytanii przekłada się na powstawanie nowych miejsc pracy. Zmniejszeniu uległo bezrobocie w UK i wyraźnie obserwowany jest wzrost płac zarówno pracowników fizycznych oraz w usługach, jak i w gałęziach zatrudniających wysoko wyspecjalizowanych pracowników.

 

Rynek pracy UK a Brexit

W 2016 r. poziom zatrudnienia w UK wynosił ok 74% i był najwyższy od ponad dekady. Wskaźniki bezrobocia utrzymywały się na bardzo niskim poziomie i jednocześnie wzrósł poziom wynagrodzeń. Jednakże decyzja o Brexicie przyniosła wiele wątpliwości związnych z przyszłością pracowników z zagranicy. W tym kontekście niezwykle istotne będzie wynegocjowanie korzystnych warunków zatrudnienia osób spoza UK. Brexit bynajmniej nie odstraszył Polaków. Co prawda coraz mniej naszych rodaków wyjeżdża do pracy do Anglii, jednakże liczba imigrantów z Polski stale utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Według danych Brytyjskiego Urzędu Statystycznego dot. 2016 r. w Wielkiej Brytani mieszkało ponad 1 milion Polaków.

 

Oferty pracy w UK

Rynek UK stoi przed wyzwaniem ogromnego deficytu rąk do pracy. Brakuje zarówno specjalistów (inżynierów, informatyków, managerów, inspektorów finansowych), jak i pracowników z niskimi kwalifikacjami. Dlatego też brytyjski rynek pracy jest tak bardzo atrakcyjny dla pracowników z zagranicy.

 

Dużą popularnością cieszy się praca w Londynie. Robotnicy niewykwalifikowani z Polski zarabiają nawet 40% mniej niż rodzimi pracownicy, ale i tak jest to znaczniej więcej, niż zdolni byliby dostać za tę samą pracę w kraju. Znajomość języka angielskiego jest w ich przypadku rzadko wymagana, wartość mają natomiast kursy zawodowe i szkolenia. Inaczej jest w przypadku ofert skierowanych do specjalistów. Znajomość angielskiego to tutaj podstawa, a dyplomy z polskich uczelni wyższych, szczególnie tych uzyskanych na uniwersytetach medycznych oraz technicznych, pozwalają konkurować o najlepiej płatne stanowiska. Najbardziej atrakcyjna praca w Anglii w 2018 dla specjalistów z Polski to: IT - rozwój oprogramowania, zdrowie / uroda / rekreacja (szczególnie opieka osób starszych i pielęgniarstwo), inżynieria, marketing

 

 Niestety nie istnieje dobre zestawienie wynagrodzeń emigrantów zarobkowych w UK. Z szacunków wynika, że zarobki Polaków pracujących w budownictwie wahają się w granicach 80-110 GBP/dzień, pracowników produkcyjnych: 52-80 GBP, opiekunów osób starszych: 60-80 GBP, pielęgniarek 96-152 GBP. Pracą w UK zainteresowani powinni być specjaliści z branży IT i finansów, gdzie wynagrodzenia wzrosły o 30%.

 

Wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii przyczynił się do powstania nowych miejsc pracy. Zmniejszeniu uległo bezrobocie w UK i wyraźnie obserwowany jest wzrost płac zarówno pracowników fizycznych oraz w usługach, jak i w gałęziach zatrudniających wysoko wyspecjalizowanych pracowników.

 

Liczba Polaków na Wyspach to prawie 800 000, a najczęściej wybieraną przez nich jest praca w Londynie. Robotnicy niewykwalifikowani z Polski zarabiają nawet 40% mniej niż rodzimi pracownicy, ale i tak jest to znaczniej więcej, niż zdolni byliby dostać za tę samą pracę w kraju. Znajomość języka angielskiego jest w ich przypadku rzadko wymagana, wartość mają natomiast kursy zawodowe i szkolenia. Inaczej jest w przypadku ofert skierowanych do specjalistów. Znajomość angielskiego to tutaj podstawa, a dyplomy z polskich uczelni wyższych, szczególnie tych uzyskanych na uniwersytetach medycznych oraz technicznych, pozwalają konkurować o najlepiej płatne stanowiska. Najbardziej atrakcyjna praca w Anglii w 2016 i 2017 dla specjalistów z Polski to:

 

Niestety nie istnieje dobre zestawienie wynagrodzeń emigrantów zarobkowych w UK. Z szacunków wynika, że zarobki Polaków pracujących w budownictwie wahają się w granicach 80-110 GBP/dzień, pracowników produkcyjnych: 52-80 GBP, opiekunów osób starszych: 60-80 GBP, pielęgniarek 96-152 GBP. Pracą w UK zainteresowani powinni być specjaliści z branży IT i finansów, gdzie wynagrodzenia wzrosły o 30%.