Jobs SA

PL

PLENGE

Włochy - praca za granicą

Znaleziono 5 ofert pracy.

WłochyX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv
 

Praca we Włoszech

Do Włoch często wybierają się polscy lekarze oraz pielęgniarki z wyższym wykształceniem, kuszeni przede wszystkim wyższymi wynagrodzeniami. Praca we Włoszech w roku 2018 będzie dostępna przede wszystkim w sektorach: ekonomia / finanse oraz rolnictwo. Jako że gospodarka włoska opiera się w dużej mierze na turystyce, to właśnie w okresie letnim mnożą się oferty pracy. Włochy to atrakcyjne zarobkowo miejsce dla Polaków szukających dobrze płatnego sezonowego zajęcia. Słabo na tle zarobków w Unii wypadają natomiast pracownicy IT, dlatego nasi specjaliści z tej branży obierają raczej inne kierunki.

 

Rynek pracy we Włoszech

Włoski rynek pracy od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych rodaków. Od 2006 roku nie Polacy przybywający do Włoch w celach zarobkowych nie mają już obowiązku ubiegania się o pozwolenie z Urzędu Pracy. Tę procedurę zastąpiono koniecznością zgłoszenia przez osobę zapraszającą informacji o pobycie cudzoziemca do miejscowej policji (w ciągu 48h). Mimo wysokiego, ponad 12-procentowego bezrobocia włoska gospodarka przyciąga polskich pracowników wysokimi (jak na nasze standardy) zarobkami. Według przeprowadzonych badań dla tamtejsi pracodawcy wciąż dużą wagę przywiązują do poziomu wykształcenia kandydatów. Mimo to wzrost zatrudnienia, jaki był obserwowany w ostatnim czasie, to głównie zasługa większej ilości miejsc pracy tymczasowej, skierowanej do osób w wieku 15-34 lat (głównie kobiet). Stałe zatrudnienie częściej znajdują mężczyźni i osoby w wieku 50+.

 

Oferty pracy

Obecnie przeważają oferty pracy przeznaczone dla opiekunek osób starszych i w sektorze medycznym. Regularnie pojawiają się oferty pracy z branży budowlanej. Pracodawcy chętnie zatrudniają budowlańców, spawaczy oraz pracowników produkcyjnych. W sezonie letnim największa liczba ogłoszeń pochodzi z regionów turystycznych oraz obszarów rolniczych. Chcąc podjąć prace w branży turystycznej potencjalni kandydaci powinni posiadać umiejętność przynajmniej komunikatywnej znajomości języka włoskiego. W przypadku pracy na budowach lub pracy w rolnictwie znajomość włoskiego nie jest konieczna.