Jobs SA

PL

PLENGE

LIDERZY WSPARCIA PRODUKCJI

Praca za granicą - znaleziono 2 ofert pracy

Oferty pracy nie spełniają Twoich oczekiwań? Zmień słowa kluczowe, stanowisko lub kraj.

WłochyX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv
 

Praca we Włoszech

Od 2006 roku nie Polacy przybywający do Włoch w celach zarobkowych nie mają już obowiązku ubiegania się o pozwolenie z Urzędu Pracy. Tę procedurę zastąpiono koniecznością zgłoszenia przez osobę zapraszającą informacji o pobycie cudzoziemca do miejscowej policji (w ciągu 48h). Mimo wysokiego, ponad 12-procentowego bezrobocia włoska gospodarka przyciąga polskich pracowników wysokimi (jak na nasze standardy) zarobkami. Według przeprowadzonych badań dla tamtejsi pracodawcy wciąż dużą wagę przywiązują do poziomu wykształcenia kandydatów. Mimo to wzrost zatrudnienia, jaki był obserwowany w ostatnim czasie, to głównie zasługa większej ilości miejsc pracy tymczasowej, skierowanej do osób w wieku 15-34 lat (głównie kobiet). Stałe zatrudnienie częściej znajdują mężczyźni i osoby w wieku 50+.

Do Włoch często wybierają się polscy lekarze oraz pielęgniarki z wyższym wykształceniem, kuszeni przede wszystkim wyższymi wynagrodzeniami. Praca we Włoszech w roku 2017 będzie dostępna przede wszystkim w sektorach: ekonomia / finanse oraz rolnictwo. Jako że gospodarka włoska opiera się w dużej mierze na turystyce, to właśnie w okresie letnim mnożą się oferty pracy. Włochy to atrakcyjne zarobkowo miejsce dla Polaków szukających dobrze płatnego sezonowego zajęcia. Słabo na tle zarobków w Unii wypadają natomiast pracownicy IT, dlatego nasi specjaliści z tej branży obierają raczej inne kierunki.

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Włochy, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!