Jobs SA

PL

PLENGE

Belgia - praca za granicą

Znaleziono 247 ofert pracy.

BelgiaX

Oferty polecane

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Belgia, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Praca w Belgii

Polacy mogą być zatrudniani w Belgii od 1 maja 2009 roku, od momentu kiedy kraj ten umożliwił nam legalne zatrudnienie. Było to związane z tzw. okresem przejściowym, w którym Polska znalazła się bezpośrednio po wstąpieniu do Unii Europejskiej.

 

Belgia to siedziba najważniejszych instytucji UE oraz NATO. Dlatego też belgijski rynek pracy oferuje dużą liczbę administracyjnych stanowisk pracy. Bruksela przyciąga mieszkańców całej Europy, oferując bardzo atrakcyjne oferty w strukturach międzynarodowych instytucji. Charakterystyczne dla belgijskiego rynku pracy są niskie różnice między średnim wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn. W Belgii notuje się jednak duże zróżnicowanie poziomu bezrobocia zależnie od regionu. Obecnie regionem o najniższym poziomie wynagrodzenia jest Flandria.

 

Jakie oferty pracy w Belgii w 2018 roku będą przyciągać Polaków?

Najbardziej poszukiwani pracownicy to bez wątpienia specjaliści z branż takich jak budownictwo, praca fizyczna i produkcja - dla nich dostępna jest sezonowa oraz stała praca. Belgia, otwierając się na zagranicznych pracowników, umożliwiła zatrudnienie dla wielu polskich malarzy pokojowych, szpachlarzy, glazurników i specjalizujących się w pracach budowlanych. Nasi rodacy wypracowali sobie opinie pracowitych i solidnych ekip, które świetnie radzą sobie w każdych warunkach. Praca w Belgii przyciąga również osoby chcące zatrudnić się jako operatorzy wózków widłowych, magazynierzy, pracownicy produkcji lub monterzy konstrukcji.

 

Atrakcyjne oferty pracy w Belgii

To jednak nie wszystkie oferty pracy w Belgii. Dużo ciekawych propozycji ma ważny sektor gospodarki - branża transport/spedycja/logistyka. Polacy często są zatrudniani jako kierowcy ciężarówek, ponieważ posiadają świetne kwalifikacje oraz duże doświadczenie w tym zakresie - dlatego w tym sektorze dostępna jest dla nich atrakcyjna praca. Stawki za pracę w Belgii mogą być trzykrotnie, a nawet czterokrotnie wyższe niż w przypadku wykonywania tych samych prac w Polsce. Belgia przyciąga również pracowników służby zdrowia, po 2009 roku do pracy w tamtejszych szpitalach i prywatnych klinikach wyjechało dużo pielęgniarek oraz lekarzy. Polscy specjaliści w tym zakresie są w Belgii bardzo doceniani za profesjonalizm i znakomite wykształcenie.

 

Oferty pracy w Belgii są dostępne dla Polaków od 1 maja 2009 roku, kiedy to kraj ten umożliwił nam legalne zatrudnienie. Było to związane z tzw. okresem przejściowym, w którym Polska znalazła się bezpośrednio po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Jakie oferty pracy w Belgii w 2017 roku będą przyciągać Polaków? Najbardziej poszukiwani pracownicy to bez wątpienia specjaliści z branż takich jak budownictwo, praca fizyczna i produkcja - dla nich dostępna jest sezonowa oraz stała praca. Belgia, otwierając się na zagranicznych pracowników, umożliwiła zatrudnienie dla wielu polskich malarzy pokojowych, szpachlarzy, glazurników i specjalizujących się w robotach budowlanych. Nasi rodacy wypracowali sobie opinie pracowitych i solidnych ekip, które świetnie radzą sobie w każdych warunkach. Oferty pracy w Belgii przyciągają również osoby chcące zatrudnić się jako operatorzy wózków widłowych, magazynierzy, pracownicy produkcji lub monterzy konstrukcji.

 

To jednak nie wszystkie oferty pracy w Belgii. Dużo ciekawych propozycji ma ważny sektor gospodarki - branża transport/spedycja/logistyka. Polacy często są zatrudniani jako kierowcy ciężarówek, ponieważ posiadają świetne kwalifikacje oraz duże doświadczenie w tym zakresie - dlatego w tym sektorze dostępna jest dla nich atrakcyjna praca. Belgia przyciąga również pracowników służby zdrowia, po 2009 roku do pracy w tamtejszych szpitalach i prywatnych klinikach wyjechało dużo pielęgniarek oraz lekarzy. Polscy specjaliści w tym zakresie są w Belgii bardzo doceniani za profesjonalizm i znakomite wykształcenie.