Jobs SA

PL

PLENGE

MIllenium, bank, finanse bankowość

Praca za granicą - znaleziono 4 ofert pracy

Oferty pracy nie spełniają Twoich oczekiwań? Zmień słowa kluczowe, stanowisko lub kraj.

PortugaliaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv
 

Praca w Portugalii

Portugalia wciąż zmaga się ze skutkami kryzysu finansowego z 2008 roku. W pierwszym kwartale 2016 roku bez pracy pozostawało 12,3 procent społeczeństwa, czyli więcej niż 700 000 osób. Najwięcej bezrobotnych znajduje się wśród osób aktywnych zawodowo w wieku do 24 lat (około 30% z tej grupy nie może znaleźć zatrudnienia w ojczyźnie). W wyniku reform oszczędnościowych zlikwidowanych zostało ponad 70 000 stanowisk w sektorze publicznym, a płace zostały obniżone o 18%.

Praca w Portugalii jest szeroko dostępna dla Polski i innych krajów członkowskich od 2006 roku, jednak trzy lata później pracował tam tylko tysiąc Polaków. Wysokie bezrobocie i bardzo elastyczne formy zatrudnienia nie zachęcają Polaków do poszukiwania tam szczęścia. Pensje i wydatki są zbliżone do tych, z jakimi mamy do czynienia w kraju nad Wisłą, jednak naszych rodaków do wyjazdu zachęca przede wszystkim portugalski klimat. Chętni nie powinni mieć większego problemu ze znalezieniem pracy w sektorze IT - rozwój oprogramowania. Przyciąga natomiast praca sezonowa w latach 2016/2017. Portugalia, podobnie jak inne państwa Półwyspu Iberyjskiego, posiada dużą liczbę ofert pracy w okresie letnim, gdy do kraju zjeżdżają się turyści z całego świata i kwietną usługi oraz handel. Odpływ dużej części młodej ludności daje możliwość przybyszom zza granicy. Najłatwiej im o znalezienie sezonowej pracy w branżach: hotelarstwo / gastronomia / turystyka. Podstawowym wymogiem jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Portugalia, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!