Jobs SA

PL

PLENGE

motoryzacja, agd, mechanik, kontrola jakości, serwis motoryzacyjny, technologie, przemysł motoryzacyjny, elektryk, przemysł, produkcja, inżynieria,  inżynier

Praca za granicą

Brak ofert spełniających Twoje kryteria. Zmień słowa kluczowe, stanowisko lub kraj.

PortugaliaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Brak wyników spełniających zadane kryteria wyszukiwania.

Pamiętaj o filtrach wyszukiwania - możesz je w każdej chwili dodawać i usuwać by dopasować wynik do swoich potrzeb.

 

Praca w Portugalii

Portugalia wciąż zmaga się ze skutkami kryzysu finansowego z 2008 roku. W pierwszym kwartale 2016 roku bez pracy pozostawało 12,3 procent społeczeństwa, czyli więcej niż 700 000 osób. Najwięcej bezrobotnych znajduje się wśród osób aktywnych zawodowo w wieku do 24 lat (około 30% z tej grupy nie może znaleźć zatrudnienia w ojczyźnie). W wyniku reform oszczędnościowych zlikwidowanych zostało ponad 70 000 stanowisk w sektorze publicznym, a płace zostały obniżone o 18%.

Praca w Portugalii jest szeroko dostępna dla Polski i innych krajów członkowskich od 2006 roku, jednak trzy lata później pracował tam tylko tysiąc Polaków. Wysokie bezrobocie i bardzo elastyczne formy zatrudnienia nie zachęcają Polaków do poszukiwania tam szczęścia. Pensje i wydatki są zbliżone do tych, z jakimi mamy do czynienia w kraju nad Wisłą, jednak naszych rodaków do wyjazdu zachęca przede wszystkim portugalski klimat. Chętni nie powinni mieć większego problemu ze znalezieniem pracy w sektorze IT - rozwój oprogramowania. Przyciąga natomiast praca sezonowa w latach 2016/2017. Portugalia, podobnie jak inne państwa Półwyspu Iberyjskiego, posiada dużą liczbę ofert pracy w okresie letnim, gdy do kraju zjeżdżają się turyści z całego świata i kwietną usługi oraz handel. Odpływ dużej części młodej ludności daje możliwość przybyszom zza granicy. Najłatwiej im o znalezienie sezonowej pracy w branżach: hotelarstwo / gastronomia / turystyka. Podstawowym wymogiem jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Portugalia, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!