Jobs SA

PL

PLENGE

Szwajcaria - praca za granicą

Znaleziono 663 ofert pracy.

SzwajcariaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Szwajcaria, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

Elektryk / Elektromonter

FOXJOBS AG

20000.00 - 23000.00 PLN

Biel (Szwajcaria)

13.08.2018

Dodaj do ulubionych

 

Praca w Szwajcarii

Wysoka kultura pracy, a także jedne z najwyższych na świecie wynagrodzenia sprawiają, że wielu obcokrajowców wybiera Szwajcarię jako kraj emigracji zarobkowej. Od kilku lat stopa bezrobocia w Szwajcarii nie przekracza 4%, chociaż warto dodać, że aż połowa (ok. 80 000) bezrobotnych to osoby z obcych krajów, a duże większe bezrobocie dotyka mężczyzn niż kobiety. Najniższe bezrobocie na początku 2016 roku było notowane w Uri (1,4%), Appenzell Innerrhoden (1,4%), Nidwalden (1,3%) i Obwalden (1,1%). 

 

Rynek pracy w Szwajcarii

Szwajcaria nie jest członkiem Unii Europejskiej, jej rządy respektują większość rozporządzeń unijnych (również dotyczących prawa pracy). Maksymalny czas pracy (w zależności od stanowiska) wynosi od 45 do 50 godzin, jednak średnio Szwajcarzy pracują zaledwie 41,8 godziny. Wysokie zarobki (nawet czterokrotnie wyższe niż w Polsce) kuszą pracowników z kraju nad Wisłą, jednak ze względu na wysokie koszty utrzymania rzadko decydują się oni na stały pobyt. Sytuację utrudnia prawo nieruchomościowe, zgodnie z którym zgodę na zakup mieszkania przez obcokrajowca musi wydać gmina.

 

Oferty pracy w Szwajcarii

Praca w Szwajcarii w latach  2018  to przede wszystkim praca sezonowa i tymczasowa. Oferty zatrudnienia skierowane do opiekunów i opiekunek osób starszych nigdy się nie kończą. Podobnie jest w branżach: rolnictwo oraz hotelarstwo / gastronomia / turystyka. Najbardziej atrakcyjnym dla turystów okresem w Szwajcarii jest zima, gdy ośrodki narciarskie, kurorty i restauracje pękają w szwach, czego efektem są liczne oferty pracy. Szwajcaria oferuje jednak również zatrudnienie dla pracowników fizycznych, lekarzy, pielęgniarek oraz specjalistów z takich gałęzi jak: IT i rozwój oprogramowania, ekonomia, budownictwo.

 

Jak podjąć pracę w Szwajcarii?

Bardzo wysokie zarobki w Szwajcarii wiążą się także z niezwykle wysokimi kosztami życia ia i utrzymania w tym kraju. Ceny żywności są średnio nawet o 70% wyższe niż średnie ceny dla UE. Mając na uwadze wysokie koszty życia, warto zadbać o znalezienie pracy przed wyjazdem. Poszukiwanie pracy na miejscu może się wiązać z koniecznością poniesienia ogromnych kosztów.