Jobs SA

PL

PLENGE

motoryzacja, agd, mechanik, kontrola jakości, serwis motoryzacyjny, technologie, przemysł motoryzacyjny, elektryk, przemysł, produkcja, inżynieria,  inżynier

Praca za granicą - znaleziono 2023 ofert pracy

Oferty pracy nie spełniają Twoich oczekiwań? Zmień słowa kluczowe, stanowisko lub kraj.

SzwajcariaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Szwajcaria, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

Einkäufer

Gautschi Engineering GmbH

Berg (sankt gallen)

26.01.2018

Dodaj do ulubionych

Logistics Expert

RM IT Professional Resources AG

basel (Switzerland)

01.02.2018

Dodaj do ulubionych

 

Praca w Szwajcarii

Od kilku lat stopa bezrobocia w Szwajcarii nie przekracza 4%, chociaż warto dodać, że aż połowa (ok. 80 000) bezrobotnych to osoby z obcych krajów, a duże większe bezrobocie dotyka mężczyzn niż kobiety. Najniższe bezrobocie na początku 2016 roku było notowane w Uri (1,4%), Appenzell Innerrhoden (1,4%), Nidwalden (1,3%) i Obwalden (1,1%).  Szwajcaria nie jest członkiem Unii Europejskiej, jej rządy respektują większość rozporządzeń unijnych (również dotyczących prawa pracy). Maksymalny czas pracy (w zależności od stanowiska) wynosi od 45 do 50 godzin, jednak średnio Szwajcarzy pracują zaledwie 41,8 godziny. Wysokie zarobki (nawet czterokrotnie wyższe niż w Polsce) kuszą pracowników z kraju nad Wisłą, jednak ze względu na wysokie koszty utrzymania rzadko decydują się oni na stały pobyt. Sytuację utrudnia prawo nieruchomościowe, zgodnie z którym zgodę na zakup mieszkania przez obcokrajowca musi wydać gmina.

Praca w Szwajcarii w latach 2016/2017 to przede wszystkim praca sezonowa I tymczasowa. Oferty zatrudnienia skierowane do opiekunów i opiekunek osób starszych nigdy się nie kończą. Podobnie jest w branżach: rolnictwo oraz hotelarstwo / gastronomia / turystyka. Najbardziej atrakcyjnym dla turystów okresem w Szwajcarii jest zima, gdy ośrodki narciarskie, kurorty i restauracje pękają w szwach, czego efektem są liczne oferty pracy. Szwajcaria oferuje jednak również zatrudnienie dla pracowników fizycznych, lekarzy, pielęgniarek oraz specjalistów z takich gałęzi jak: ekonomia / finanse czy budownictwo.