Jobs SA

PL

PLENGE

Hiszpania - praca za granicą

Znaleziono 3 ofert pracy.

HiszpaniaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv
 

Praca w Hiszpanii

Gospodarce hiszpańskiej udało się częściowo odbić od dna, którego sięgnęła przed kilkoma laty. W połowie 2016 liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o prawie 125 000 i wynosiła ok. 3,77 mln osób , co było najlepszym wynikiem od 2009 roku. Ożyły usługi turystyczne, które stanowią 11% hiszpańskiego PKB. W branżach, które najbardziej ucierpiały na kryzysie finansowym - budownictwie i przemyśle - również obserwujemy znaczne odrodzenie (łącznie powstało tam prawie 30 000 miejsc pracy). Wyjątkiem są rolnictwo i łowiectwo, które wciąż nie mogą otrząsnąć się o zapaści. Najwięcej nowych miejsc pracy powstało w Andaluzji, Galicji i Katalonii. Dominuje sektor prywatny, w którym pracuje ponad 450 000 osób (dla porównania, w sektorze publicznym ok. 73 000). Jednak 8 na 10 firm prywatnych zatrudnia zaledwie jedną lub dwie osoby. Warto także wspomnieć, że problem bezrobocia w Hiszpanii dotyka przede wszystkim osoby młode do 25 roku życia. Płaca minimalna w Hiszpanii w 2017 r. wynosi nieco ponad 800 Euro.

 

Oferty pracy w Hiszpanii

Po kryzysie finansowym do kraju powróciła ponad połowa Polaków mieszkających w Hiszpanii, a wśród nich także ci, którzy przebywali tam na stałe. Mimo to wielu poszukujących zatrudnienia wciąż wybierają właśnie ten kraj. Praca w Hiszpanii od zaraz jest dostępna przede wszystkim w budownictwie i rolnictwie (głównie praca fizyczna). Poszukiwani są również opiekunowie i opiekunki osób starszych. Pracodawcy oczekują w obu przypadkach doświadczenia w zawodzie, dodatkowo praca opiece wymaga dobrej znajomości języka angielskiego i wysoko rozwiniętych zdolności interpersonalnych. Praca w Hiszpanii w roku 2018  IT - rozwój oprogramowania.

 

Praca w hiszpańskim sektorze turystycznym

Turystyka stanowi jeden z najważniejszych sektorów gospodarczych Hiszpanii. Najłatwiej jest znaleźć pracę w sektorze turystycznym na południu Hiszpanii. Ważna jest przy tym znajomość języka hiszpańskiego lub przynajmniej języka angielskiego albo niemieckiego. Pomimo wciąż wysokiego poziomu bezrobocia w Hiszpanii, stosunkowo najłatwiej jest znaleźć pracę na stanowiskach związanych z obsługą hotelową, gastronomiczną czy też w szeroko pojętym sektorze usług turystycznych.

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Hiszpania, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!