Jobs SA

PL

PLENGE

Irlandia - praca za granicą

Znaleziono 33 ofert pracy.

IrlandiaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Irlandia, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Praca w Irlandii

Otwarcie irlandzkiego rynku pracy zapoczątkowało ogromną falę wyjazdów Polaków do Irlandii. Obecnie to właśnie nasi rodacy stanowią jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych w tym kraju. Irlandia to kraj członkowski Unii Europejskiej, który w 2004 roku jako pierwszy (wraz z Wielką Brytanią i Szwecją) otworzył swój rynek pracy na polskich imigrantów. Od tamtej pory praca w Irlandii była dla wielu naszych rodaków synonimem dobrobytu i wysokich wynagrodzeń.

 

Praca dla specjalistów

Początkowo poszukiwano głównie personelu medycznego - lekarzy i pielęgniarek, i dla nich przygotowano najbardziej atrakcyjne oferty pracy. Wykwalifikowanych specjalistów z branży IT zachęcała do wyjazdu praca w Google, Facebooku oraz licznych korporacji koncentrujących swoją działalność w obszarze nowoczesnych technologii.

 

Nadal bardzo potrzebni są pracownicy do służby zdrowia, ale branże takie jak obsługa klienta, sprzedaż czy bankowość również potrzebują polskich specjalistów i gwarantują atrakcyjne oferty pracy. Irlandia zatrudnia wielu wysoko wykształconych Polaków, ponieważ tamtejsi pracodawcy doceniają doskonałe kwalifikacje i cechy osobowościowe naszych rodaków, takie jak pracowitość i uczciwość.

 

Ogłoszenia dla pracowników produkcyjnych

Irlandia potrzebowała jednak również osób do sektorów takich jak budownictwo, praca fizyczna, inżynieria. Zatrudnienie znaleźli więc nie tylko wysoko wykwalifikowani specjaliści, ale również osoby do branż takich jak produkcja. Praca w Irlandii w 2018 obejmie wiele zawodów, które są bardzo poszukiwane na tamtejszym rynku pracy.

 

Kraj ten potrzebuje pracowników do branż takich hotelarstwo/gastronomia/turystyka, liczne hotele i restauracje poszukują szefów kuchni, osób do sprzątania i zapewniają atrakcyjne oferty pracy. Irlandia jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajów - w celach zarobkowych wyjeżdżają tam tysiące osób, które pragną zdobyć dobrze płatną posadę.

 

W 2017 r. minimalna stawka wynagrodzenia wynosi 9,25 Euro/ godz. (dla pracowników, którzy mają ukończone 18 lat i pracowali min. 2 lata o ukończenia 18 lat). Ten poziom stawia Irlandię w czołówce krajów UE pod kątem wysokości minimalnego wynagrodzenia.