Jobs SA

PL

PLENGE

Norwegia - praca za granicą

Znaleziono 5 ofert pracy.

NorwegiaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu
CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv
 

Praca w Norwegii

Podjęcie pracy w Norwegii jest dla wielu Polaków spełnieniem zawodowych marzeń, zapewnia stabilne warunki zatrudnienia, wysokie wynagrodzenie, kilkukrotnie przewyższające krajowe zarobki oraz atrakcyjne oferty pracy. Norwegia nie jest co prawda krajem członkowskim Unii Europejskiej, ale również otworzyła swój rynek pracy dla naszych rodaków. Stało się to 1 maja 2009 roku i od tamtej pory do Norwegii wyjechały miliony Polaków. Praca w Norwegii obejmuje między innymi oferty sezonowe, które są bardzo atrakcyjne np. dla studentów i osób chcących sobie dorobić, ale nie wyjeżdżać na stałe. Co roku tysiące polskich pracowników wyjeżdża na zbiory warzyw i owoców, a także do malowania norweskich domków.

 

Oferty pracy w Norwegii

Polscy specjaliści są także doceniani w branżach takich jak budownictwo - przedsiębiorstwa poszukują nie tylko inżynierów, ale również pracowników fizycznych (np. do obróbki drewna i pracy w lesie). Praca w Norwegii nie zawsze wymaga znajomości języka norweskiego, ale na pewno przyda się angielski. Nie tylko praca fizyczna i produkcja zapewnia Polakom stabilne warunki i dobrze płatne oferty pracy w latach 2018. Norwegia poszukuje również wykwalifikowanych osób do pracy w szkołach i przedszkolach, które zamieszkają na stałe w kraju. Wyjeżdżają również monterzy i serwisanci klimatyzacji, którzy mają duże doświadczenie i mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy. Norwegia ceni także polską służbę zdrowia - lekarze i pielęgniarki bardzo często wyjeżdżają do tego kraju w poszukiwaniu dobrze płatnych i stabilnych posad.

 

Rynek pracy w Norwegii

Prognozy z norweskiego rynku są dość optymistyczne. Gospodarka notuje powolne ożywienie gospodarcze i powstają nowe miejsca pracy.  Bez problemu pracę znajdują nasi rodacy, a także obywatele Litwy i Łotwy. Najniższe bezrobocie notuje się wśród rodowitych mieszkańców Norwegii, a także mieszkańców krajów skandynawskich Danii i Szwecji. Znajomość języka norweskiego jest bardzo istotnym atutem i zdecydowanie zwiększa szansę na zatrudnienie.