Jobs SA

PL

PLENGE

Kierowca Belgia - praca za granicą

Znaleziono 10 ofert pracy.

KierowcaXBelgiaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu

Kierowca

Praca kierowcy polega na bezpiecznym transporcie ludzi lub towarów. Powinien on mieć prawo jazdy odpowiedniej kategorii i pozytywną...

CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Kierowca, Belgia, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Praca jako kierowca w Belgii

Belgijscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają polskich kierowców. Na czym polega praca jako kierowca w Belgii? Na jakie zarobki i warunki pracy może liczyć polski pracownik?

 

Praca jako kierowca w Belgii - kogo szukają pracodawcy?

Przeszukując oferty pracy dla kierowców w Belgii, łatwo można dostrzec, że są one bardzo zróżnicowane. Większość etatów dotyczy:

  • rozwożenia posiłków, produktów lub przesyłek kurierskich - pracę tego typu może wykonywać kierowca z prawem jazdy kat. B. Jest to jednak najmniej płatne stanowisko,
  • dostaw do sklepów - w tym przypadku zwykle niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kat. C,
  • kierowania ciężarówką - najtrudniejsza, ale i najlepiej płatna praca dla kierowców w Belgii.

Specyfika pracy jako kierowca łączy się także z koniecznością posiadania konkretnych cech osobowościowych. Pracodawcy wymagają od kandydatów dużej dyspozycyjności, co wiąże się nie raz z długotrwałym przebywaniem w samotności. Co więcej, osoby pracujące na stanowisku kierowcy powinny charakteryzować się cierpliwością oraz zdolnością natychmiastowego reagowania - jest to niezwykle istotne w przypadku niebezpiecznych sytuacji, które mogą wydarzyć się podczas jazdy.

 
Na co może liczyć kierowca w Belgii?

Przeważnie polscy kierowcy są zatrudniani na takich samych zasadach jak belgijscy. Mogą zatem liczyć na wysokie świadczenia socjalnie, dobrą opiekę medyczną oraz inne korzyści wynikające z umowy o pracę.

 

Ponadto, średnie zarobki kierowców w Belgii są niezwykle wysokie w porównaniu z polskimi stawkami. Oczywiście wynagrodzenie znacząco się różni w zależności od rodzaju pracy oraz doświadczenia kierowcy. Na bardzo atrakcyjne oferty pracy na stanowisku kierowcy, osoby z odpowiednimi kwalifikacjami mogą liczyć w większych miastach - Brukseli, Antwerpii, Liège oraz Schaarbeek.

 

Praca kierowcy w Belgii - wymagania

Pracodawcy w Beneluksie oczekują od polskich kierowców przede wszystkim doświadczenia i odpowiednich uprawnień, które uzależnione są od specyfiki wykonywanej pracy. Głównie dlatego zatrudniają obcokrajowców, gdyż w samej Belgii kierowców z dłuższym stażem pracy jest niewielu.

 

Mile widziana jest oczywiście znajomość języka niderlandzkiego lub francuskiego. Niemniej praca kierowcy jest w większości bezkontaktowa. W praktyce wystarczają zatem podstawy angielskiego.