Jobs SA

PL

PLENGE

Mechanik Wielka Brytania - praca za granicą

Znaleziono 255 ofert pracy.

MechanikXWielka BrytaniaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu

Mechanik

Mechanik to osoba, która doskonale zna zasady funkcjonowania urządzeń mechanicznych, potrafi je zdiagnozować i naprawić wykorzystując...

CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Mechanik, Wielka Brytania, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!

 

Mechanik samochodowy - UK

W Wielkiej Brytanii mechanik to stanowisko, na które występuje bardzo duży popyt. Liczne warsztaty i serwisy samochodowe mają problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Do głównych obowiązków mechaników zaliczamy naprawę samochodu, kontrolę jego stanu technicznego oraz ocenę stopnia zużycia poszczególnych układów i podzespołów. Poszukiwani są także mechanicy specjalizujący się w naprawie konkretnych typów pojazdów, np. autobusów, maszyn rolniczych, jednośladów. A także mechanicy specjalizujący się w naprawie samochodów konkretnej marki lub pochodzących z określonego kraju np. samochody włoskie, japońskie czy francuskie. 

 

Jak uzyskać pracę mechanika w UK?

Do wykonywania zawodu mechanika nie jest potrzebne specjalistyczne wykształcenie. Jednakże ukończenie kursów i szkoleń z zakresu naprawy pojazdów z pewnością przełoży się na większą szansę na znalezienie pracy. Mechanik powinien legitymować się prawem jazdy  kategorii B, a jeżeli odpowiada za naprawę innych pojazdów powinien także posiadać uprawnienia do obsługi tych maszyn. Bardzo ważne w zawodzie jest wcześniejsze doświadczenie. Im bardziej specjalistyczna wiedza i umiejętności tym większa szansa na zalezienie pracy z atrakcyjnym poziomem wynagrodzenia. Mechanik poza podstawowymi umiejętnościami serwisowania samochodu, takimi jak wymiana oleju, wymiana żarówek i opon, musi posiadać bardzo dużą wiedzę w zakresie budowy i zasad działania poszczególnych podzespołów.

W Wielkiej Brytanii największą szansę na znalezienie pracy mają mechanicy, którzy specjalizują się w naprawach samochodów popularnie występujących w UK. Pracodawcy mogą wymagać od pracowników dokładności, precyzji, sprawności fizycznej oraz braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. Warto pamiętać, że mechanicy w swoim środowisku pracy narażeni są na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza spalinami oraz pyłami, dlatego wszelkie alergie wziewne lub problemy z układem oddechowym mogą uniemożliwić wykonywanie zawodu.