Jobs SA

PL

PLENGE

KucharzSzwajcaria - praca za granicą

Znaleziono 2 ofert pracy.

KucharzXSzwajcariaX

Sortuj według:

trafności najnowszych

Parametry wyszukiwania:

  • Kategorie
  • Oferty z okresu

Kucharz

Kucharz przyrządza różnego rodzaju potrawy, dania, przekąski, a nawet ciasta i desery. Kucharz pracujący na stanowisku szefa kuchni...

CV.pl

Kreator CV

Stwórz CV za pomocą prostego kreatora. Z pomocą tego narzędzia Twoja aplikacja będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Zacznij już teraz!

wygeneruj cv
 

Kucharz - perspektywy zawodowe w Szwajcarii

W 2014 roku zniesiono ostatnie bariery powstrzymujące szwajcarskich pracodawców przed zatrudnianiem Polaków. Tym samym kraj ten stał się kolejnym, popularnym kierunkiem polskich emigrantów zarobkowych. Wśród nich nie brakuje także kucharzy, znajdujących zatrudnienie w szwajcarskich restauracjach. Czy niewielki, alpejski kraj to dobre miejsce dla polskich mistrzów gotowania?

 

Wykwalifikowany kucharz w Szwajcarii - perspektywy

Pracy dla kucharzy zdaje się w Szwajcarii nie brakować. Wynika to z dobrze rozwiniętych ośrodków miejskich oraz dużej liczby miasteczek turystycznych, chętnie odwiedzanych przez gości z całego świata. Wyjeżdżający z Polski kucharz - perspektywy zawodowe w Szwajcarii ma zatem najlepsze w niewielkich miejscowościach górskich oraz w największych miastach takich jak Zurych, Genewa czy Berno. Niekiedy szwajcarscy pracodawcy poszukują także pracowników sezonowych, chętnych do podjęcia zatrudnienia na stanowisku kucharza na statku wycieczkowym lub hotelu.

 

Praca kucharza w Szwajcarii - jakie stanowiska dla Polaków?

Emigrujący z Polski do Szwajcarii kucharze mogą liczyć zarówno na oferty pracy dla szefów kuchni, jak i pomocy kuchennej. Wszystko zależy od umiejętności oraz doświadczenia, które jest w tym kraju bardzo wysoko cenione. Wielu emigrantów rozpoczyna pracę jako kucharz w Szwajcarii od najniższego stanowiska, aby po kilku latach zarządzać kuchnią restauracyjną.

 

Pewną barierą, jaką może mieć do pokonania polski kucharz w Szwajcarii, jest język. Nawet praca na stanowisku pomocy kuchennej wymaga dobrej znajomości niemieckiego lub francuskiego, która umożliwia efektywną komunikację w miejscu pracy. Natomiast szef kuchni nie może dobrze nią zarządzać, nie potrafiąc precyzyjnie określić swoich oczekiwań wobec kucharzy. Osoby aplikujące na takie stanowisku powinny także posiadać odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

 

Otrzymuj powiadomienia o nowych ofertach pracy

Kucharz, Szwajcaria, praca za granicą

Podałeś nieprawidłowy adres email!